Zmiany dla biomasy w Nowelizacji Ustawy OZE

W związku z istotnymi zmianami dla biomasy wprowadzonymi przez Nowelizację Ustawy OZE, postanowiliśmy poświęcić jeden blok tymże zagadnieniom. Opracuje je Pan Adam Sarnaszek – Prezes Zarządu w firmie Biocontrol Sp. z o.o. oraz Współtwórca Krajowego Systemu Uwierzytelniania Biomasy. Podczas wystąpienia omówimy m.in. kwestie nowych definicji drewna energetycznego, biowęgla, toryfikatu oraz biomasy agro i pochodzenia rolniczego, a także przedstawimy temat aukcji dla technologii biomasowych.

 

Nowelizacja Ustawy OZE pod kątem inwestycji biogazowych

Uprzejmie informujemy, że Pan Michał Kornasiewicz – Partner w Kancelarii Dziedzic Kowalski Kornasiewicz i Partnerzy wygłosi prelekcję na temat: „Nowelizacja Ustawy OZE pod kątem inwestycji w biogazownie (regulacje i systemy wsparcia dla biogazowni rolniczych, oczyszczalnianych i składowiskowych)”  Z tego względu serdecznie zapraszamy przedstawicieli spółek wodociągowo-kanalizacyjnych, zakładów utylizacji odpadów oraz biogazowni rolniczych. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące powyższej tematyki.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony Elektromobilnosc.com

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony: www.elektromobilnosc.com, gdzie są prezentowane porady prawne oraz podatkowe związane z branżą e-mobility. Powyższy blog prowadzony jest przez Pana Witolda Chmarzyńskiego, który jest jednym z ekspertów Forum Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędzie się 27-28 września w Warszawie.

 

Columbus Energy S.A. Partnerem Technologicznym Forum OZE

Z dumą informujemy, że firma Columbus Energy S.A. została Partnerem Technologicznym Forum OZE, odbywającego się 27-28 września 2018 r. Prezentację na temat innowacji w fotowoltaice oraz rozwiązań dla infrastruktury e-mobility, wygłosi Prezes Zarządu Spółki, Pan Dawid Zieliński.

Elektromobilność na Forum OZE

W związku z dynamicznym rozwojem branży e-mobility w Polsce, postanowiliśmy omówić temat na Forum Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędzie się 27,28 września w pałacu Alexandrinum pod Warszawą. Uwarunkowania prawne dla rozwoju elektromobilności w Polsce omówi Pan Witold Chmarzyński – radca prawny, wspólnik zarządzający w Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko-radcowska sp.j.

 

Rozwój inicjatyw klastrowych

Od pewnego czasu obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania tematem klastrów energii. Słyszymy o nowych, tworzących się projektach, a najlepsze inicjatywy otrzymały niedawno pierwsze certyfikaty Pilotażowego Klastra Energii. ME jest właśnie na etapie przyjmowania wniosków w drugim konkursie. Nie zapominajmy również, że NFOŚiGW przygotował specjalną pulę 50 mln. zł na dofinansowania właśnie dla klastrów energii w ramach konkursu 1.1.1. Ministerstwo Energii planuje także uruchomienie platformy internetowej dla klastrów energii, gdzie znajdowałaby się mapa klastrów, analizy i podsumowania oraz publikacje. Na Forum Odnawialnych Źródeł Energii nie zabraknie w/w tematów. Kwestiami prawnymi zajmie się Pani Patrycja Liziniewicz – radca prawny w kancelarii Chałas i Wspólnicy.

 

Aukcje OZE odbędą się na jesień !

Ministerstwo Energii zapowiedziało, że jeszcze w tym roku, a dokładnie na jesień odbędą się pierwsze Aukcje po Nowelizacji Ustawy OZE. Na ten rok planuje się przeprowadzenie 13 aukcji. Znamy już wolumeny, wartości energii oraz koszyki na jakie zostały podzielone inwestycje. Serdecznie zapraszamy na Forum OZE, gdzie pomożemy Państwu przygotować się do tegorocznych aukcji. Powyższy temat opracuje Pan Konrad Kosicki – adwokat i Counsel w warszawskim biurze kancelarii Gide, który doradza pomiotom z sektora energetycznego, w kwestiach związanych z nabywaniem, rozwojem oraz finansowaniem projektów energetyki odnawialnej. Jest prawnikiem rekomendowanym przez Chambers Europe oraz przez Legal 500 EMEA w kategorii energetyki i surowców naturalnych.

Dofinansowanie na inwestycje w OZE w ramach poddziałania 1.1.1

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił kolejny konkurs na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z produkcją energii elektrycznej z OZE. Całkowity budżet programu to 200 mln. zł. Warto wspomnieć, że osobna pula 50 mln. zł. została zarezerwowana jedynie dla certyfikowanych klastrów energii. W związku z tym serdecznie zapraszamy na Forum wszystkie inicjatywy klastrowe, które są zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z w/w programu. O programach dotacyjnych i pomocy publicznej swoje wystąpienie potwierdził Pan Wojciech Nawrocki – Członek Zarządu w firmie Metropolis Doradztwo Gospodarcze, który jest czołowym ekspertem w zakresie pozyskiwania środków na inwestycje związane z wytwarzaniem energii elektrycznej w instalacjach OZE.

Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k. kolejnym partnerem prawnym Forum OZE

Uprzejmie informujemy, że Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k. została kolejnym partnerem prawnym Forum Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędzie się 27-28 września w Pałacu Alexandrinum pod Warszawą. Mecenas Przemysław Kałek omówi Nowelizację Ustawy OZE od strony podstawowych zmian prawnych i definicyjnych.
Od ponad 25 lat kancelaria przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki świadcząc usługi prawne w licznych pionierskich transakcjach, procesach restrukturyzacyjnych i prywatyzacyjnych, oraz w prowadzeniu precedensowych spraw, m.in. w sektorze motoryzacyjnym, bankowym, papierniczym, farmaceutycznym, energetycznym, paliwowym, spożywczym, cementowym, hutniczym, spirytusowym, telekomunikacyjnym i na rynku nieruchomości.

Kancelaria Bird & Bird Partnerem Prawnym Forum OZE

Miło nam poinformować, że po raz kolejny mamy przyjemność współpracować z Kancelarią Bird&Bird podczas wydarzenia organizowanego przez naszą firmę. Mecenasi Andrzej Nentwig oraz Łukasz Petelski wygłoszą prelekcję na temat: „Aktualne otoczenie dla branży fotowoltaicznej, w tym w kontekście nowelizacji ustawy OZE”. Kancelaria Bird&Bird jest uznaną międzynarodową kancelarią specjalizującą się w doradztwie dla kluczowych sektorów gospodarki.