Ustawa o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji

Obecny system wsparcia dla kogeneracji oparty na świadectwach pochodzenia wygasa z końcem roku 2018, jak wynika z projektu Ustawy od stycznia będzie funkcjonował nowy system, który podzieli instalacje na nowe, zmodernizowane i istniejące. Dla każdej kategorii w zależności od wytwarzanej mocy elektrycznej będzie dedykowany konkretny rodzaj wsparcia. Na naszym Forum, Ustawę omówi Pan Grzegorz Pizoń, Counsel w Kancelarii SSW Pragmatic Solutions.

 

Nowelizacja Ustawy o odpadach – wykorzystywanie odpadów przemysłowych do produkcji energii elektrycznej

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Sawicki spółka komandytowa, została Partnerem Prawnym II edycji Forum: „Kogeneracja w przemyśle i ciepłownictwie”, które odbędzie się 13-14 grudnia w Wiśle. Pani mec. Agnieszka Skorupińska wygłosi prezentację na temat związany z Nowelizacją Ustawy o odpadach oraz wykorzystywaniem odpadów przemysłowych do produkcji energii elektrycznej.

 

Dofinansowania dla kogeneracji i ciepłownictwa

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje nad nowy programem priorytetowym dotyczącym dofinansowań przedsięwzięć związanych z produkcją ciepła z OZE – dlatego na naszym Forum, o aktualnych konkursach opowie jeden z najlepszych specjalistów na rynku, Pan Wojciech Nawrocki, Członek Zarządu w firmie Metropolis Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

 

Marek Marcisz – Specjalista ds. Energetyki w firmie TUV SUD moderatorem paneli dyskusyjnych

Uprzejmie informujemy, że Pan Marek Marcisz – Specjalista ds. Energetyki w firmie TUV SUD Sp. z o.o., będzie moderatorem paneli dyskusyjnych: „Prawo, przepisy, programy wsparcia związane z wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu oraz nowelizacji Ustawy o odpadach” oraz „Kogeneracja i termiczne przekształcanie odpadów jako sposób na samowystarczalność energetyczną przedsiębiorstw”, które odbędą się podczas II edycji Forum: „Kogeneracja w przemyśle i ciepłownictwie – systemy wsparcia, finansowanie, technologie”.

 

Kogeneracja przemysłowa – doświadczenia firmy Viessmann Sp. z o.o.

Miło nam poinformować, że firma Viesssmann Sp. z o.o., została pierwszym partnerem technologicznym II edycji Forum: „Kogeneracja w przemyśle i ciepłownictwie – systemy wsparcia, finansowanie, technologie”, które odbędzie się 13-14 grudnia w hotelu Vestina w Wiśle. Pan Łukasz Sajewicz – Dyrektor ds. Klientów Strategicznych wygłosi prezentację na temat doświadczeń firmy w zakresie kogeneracji w zakładach przemysłowych

 

II edycja Forum: „Kogeneracja w przemyśle i ciepłownictwie – systemy wsparcia, finansowanie, technologie”

Wspólnie z partnerem strategicznym firmą BIOCONTROL, serdecznie zapraszamy na forum poświęcone zagadnieniom związanym z kogeneracją, spalaniem odpadów, biogazem i biomasą, które odbędzie się 13-14 grudnia w hotelu Vestina w Wiśle. Serdecznie zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane tematyką i zachęcamy do zapoznania się ze stroną wydarzenia: II edycja Forum